Péče o vlasy

"Rekonstrukce" vlasů

22. srpna 2014 v 17:10 | Ell
Ahoj, jak ste se dočetly v minulém článku, tak dneska jsem se rozhodla, že budu pokračovat v článcích o péči o vlasy, přece jenom se blíží škola a my všechny chceme na první den vypadat skvěle. A kde jinde začít, než u vlasů?

Pokračování v celém článku......

Jak si doma barvit vlasy

17. srpna 2014 v 7:32 | Ell

Jak správně postupovat?


Dnešní nabídka barev na vlasy je skutečně nepřeberná a dopřát si vysněný odstín vlasů v klidu a pohodlí domova už není nic těžkého. Při pohledu na obal barvy, ze kterého se na vás usmívá modelka s překrásným odstínem vlasů, vás napadne, jestli budete vypadat také tak krásně. Proč ne? Pokud se budete držet daného návodu a několika dobrých rad a tipů, které vám právě přinášíme, budete s výsledkem určitě spokojena.....

Více v celém článku................

Jak pečovat o vlasy + tipy na roztřepené konečky

30. prosince 2013 v 12:07 | Ell
Blond hair
Snad každá dívka či žena sní od dokonalých vlasech, které jsou plny zdraví, lesku a samozřejmě mají 0% roztřepených konečků. S tím ti teď můžu pomoct!
Stačí následovat pár rad a tvé vlasy budou skvěle zdravé a plné života.

Tento postup zkus udělat 2x týdně po dobu jednoho měsíce a budeš překvapená, jaké to má výsledky.

Začněme tedy úplně od začátku - před umýváním vlasů je dost důležité vlasy vykartáčovat - neboj se toho, může ti to zabrat i nějakou tu minutu. Tím totiž všechny nečistoty od laků, tužidel a podobných přípravků vlasy zbavíš.

Poté je na řadě umývání - voda by měla mít něco okolo 35-40°C - přibližná teplota vašeho těla. Když vlasy budete umývat vařící vodou, prokrvuje se pokožka hlavy a vlasy se více mastí. Pokud studenou až ledovou, nejen, že dostanete rýmu, ale vlasy se tak dobře neumyjí. Splachovování vlasů by mělo trvat cca 1-3 minuty - podle potřeby.

Šamponování je věc každého jiná. Na vlasy dlouhé po ramena a po prsa vystačí jenom množství šampónu odpovídající 1/2 vlašského ořechu. - Jenom toto množství stačí na umytí všech vlasů. Šampón se nejprve nanáší na kořínky vlasů, a to tak, že šampón ve dlaních rozetřete a vmasírujete !!JEMNÝMI!! pohyby do pokožky hlavy. Poté pokračujete po směru růstu vlasů (od zhora - dolů). Potom vlasy jemně třete ve dlaních a odstraňujte z nich špínu. Pokud znáte princip dělání vanilkových rohlíčků, tak přesně tak vlasy roztírejte ve dlaních. Šampónování by mělo zabrat zhruba 3-5 minut.

Tak a teď vlasy důkladně promyjte, nezapomínejme na opravdu perfektní umytí - zbytky šampónu mohou způsobit mastnotu vlasů. Když už je vlas umytý, poznáte to tak, že celé vlasy najedou dostanou hrubou texturu.

Na řadě je kondicionér nebo maska. Velký tip je, si po umytí vlasů šampónem vlasy vysušit ručníkem - zamezíte tím splavení masky nebo kondicionéru z vlasů. Kondicionér by měl odpovídat zhruba stejnému množství jako šampón, ale s tím rozdílem, že kondicionér masírujeme jenom do spodní poloviny hlavy a to hlavně ke konečkům. Opět masírujte jakoby jste válely vanilkové rohlíčky. Maska nebo kondicionér by na hlavě měl zůstat asi 5-10 minut - podle potřeby roztřepených konečků.

Po masce nebo kondicionéru vlasy opět umyjte a vysušte. Tak a to by bylo k umývání vlasů, poďme se vrhnout na péči o roztřepené konečky.


TIPY na péči o roztřepené konečky

1. Po umytí vlasů naneste do vlhkých konečků olej - v této době můžeš najít tyto zázraky v drogeriích, koukni se na nejlepší oleje ;-)
Alterna Bamboo Smooth Kendi Oilorofluido oil sahara - Google Search Fitness recipes: coconut oil is a great all-in-one. It's an anti-inflammatory, anti-microbial, anti-fungal & anti-viral.

2. Před vyfoukání fénem nebo difuzérem naneste do konců vlasů vlasové mléko

3. Před žehlením nebo kulmováním vlasy uhlaďte speciálními spreji na úpravu teplem


Snad jsem Vám trochu pomohla, děkuji :)

Ell*
 
 

Reklama