"Rekonstrukce" vlasů

22. srpna 2014 v 17:10 | Ell |  Péče o vlasy
Ahoj, jak ste se dočetly v minulém článku, tak dneska jsem se rozhodla, že budu pokračovat v článcích o péči o vlasy, přece jenom se blíží škola a my všechny chceme na první den vypadat skvěle. A kde jinde začít, než u vlasů?

Pokračování v celém článku......Nejdříve je potřeba se zamyslet, jaké máte vlasy.. Mastné či suché, hodně namáhané nebo vysušené. V tom je rozdíl. Zjistěte si to pomocí malých poznatků o vašich vlasech:

Mastné:

Zplihlé už od umytí, musíte si je umývat (dalo by se říct) ob-den. Konečky jsou vysušenější.

Suché:

Vlasy se často lámou, na pohled bez zdravého lesku, jsou vyšťavené

Namáhané:

Začínají se krepatit, při úpravě žehličkou (kůlmou,..) nebo fénem se suší a neudrží objem.

Vysušené:

Jsou jako namáhané, ale tyto se ulamují na konečcích, protože v nich už není žádný život - respektive v nich není ten zdravý maz.


Tak už ste zjistily, jaké máte vlasy?
Tak se jdeme vrhnout na péči o ně!

Mastné -

I mastné vlasy potřebují výživu, je to jako s mastnou pletí, potřebuje krémovat, ale speciálním krémem, který je určen na mastnou pleť. Pokud nemáte výrobky určené na mastné vlasy, nezoufala bych. Spíš bych začala olejovat konečky, protože u kořene vlasů se Vám ten maz, který by měl proudit celým vlasem zastaví. Takže konečky už nejsou vyživeny. Dalším faktorem je omezit kupování šamponů z drogerie, berte to tak, že každý má své tělo originální, někdo potřebuje krémovat pokožku, někdo se nadměrně potí, někomu se mastí vlasy a jiným zase padají. Zde je důležité, abyste se domluvily se svou kadeřnicí, nebo lékařkou, co bude pro Vaše vlasy nejlepší. Nějaká recenze na internetu, kde má slečn krásné vlnité normální vlasy přece neovlivní váš názor na vaše zplihlé a mastné vlasy. Nechte si vždy poradit od odborníka.

Suché a vysušené -

Co je nejdůležitější pro suché vlasy, když nechcete aby Vám do jednoto vypadaly? VYŽIVOVAT!! Nemusí to být zázračné masky za 2000,- Kč. Stačí na to bohatě suroviny, které máte doma nebo poblíž. Co takhle třeba olejování ?!?! Takový olivový nebo kokosový olej dělá zázraky stejně jako arganový nebo jojobový olej :)


Namáhané -

Pokud Vaše vlasy nevyžadují každodenní péči, jako například úpravu žehličkou, je lepší je nechat min. 2 týdny na pokoji. Ano, tím je myšleno nekůlmovat nebo nežehlit. Spíš vyživovat jako u suchých vlasů. Výživa a odpočinek dokáží zázraky nejenom u vlasů, jak všichni moc dobře víme :)


Snad jsem vám tímto článkem alespoň trochu pomohla, ale jsou to jen mé osobní rady mnohokrát odzkoušené

Hezký zbytek dne, Vaše Ell*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte radši kondicionéry nebo masky?

Kondicionér
Maska

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama