Březen 2014
Novinky Essence jaro-léto 2014

16. března 2014 v 10:15 | Ell |  Beauty

1: Lak na nehty, odstín 06 (party in bottle) mě zaujal svým třpytícím složením, které se snadno nanáší a způsobuje efekt 3D.
2: Oční stíny Quattro, 14 (magenta and me) jsou úplně úžasné. Tmavě fialový stín je kouzelný. Celé stíny jsou pudrové a ten světlý hází perleťové odstíny
3: CC krém all-in-one, 10 (natural) má lehké složení a proto se také hodí na jarní a letní počasí
4: Tvářenka blush up!, 10 (pinky flow) je dokonalá na tepléí počasí, je pudrová, takže se pod ní pleť nemastí. odstín tmavší a světlejší růžové se dokonale protíná, párada.
5: Paletka očních stínů All about paradise, 04, (all about tropical island) je paletka nejzářivějších odstínů z kolekce all about-. Skvěle se hodí na horké slunce a třpytící se pláž
6: Dlouhotrvající rtěnka, 12 (blush my lips) je zářivě růžová a na jaro a léto se vysloveně hodí.

Vaše Ell*


Pleť

15. března 2014 v 8:00 | Ell
Pleť
Pleť je jednou z prvních věcí, které si na druhém všimnete. Jak o svou pleť pečujete vy?
Pleť na vás prozradí velmi mnoho, je proto nutné o ni pečovat. K tomu ovšem víc než správný make-up a dokonalé stíny potřebujete jistotu, že před veškerými kosmetickými úpravami je vaše pleť především zdravá.
Typy pleti
  • normální
  • suchá
  • mastná
  • citlivá
  • smíšená
Každý typ vyžaduje individuální péči. Ke zdraví své pleti můžete výrazně přispět pravidelnou a dostatečnou hydratací a přísunem vitamínů A, Beta-karotenu, C, E a zinku. Zkrátka spousta zeleniny a ovoce, hlavně citrusové plody, mléčné výrobky a ořechy, drůbež a vepřové maso by měly obohatit váš jídelníček. Spolu s kvalitní hydratační kosmetikou, která dodá pleti potřebnou vlhkost, zajistíte své pleti vše, co potřebuje pro mladistvý a zdravý vzhled, a sobě dobrý pocit, že jste pro sebe udělali maximum.

Určení typu pleti je velmi podstatné a dá se zjistit i bez znalostí kosmetičky s pomocí jednoduchého testu. Najednou se vám otevřou dveře do všech těch krémů, make-upů a masek, které konečně budou vyhovovat vaší pleti.

Ideálně ráno pleť očistěte neutrálními přípravky, tedy se vyhněte hydratačnímu krému a masky.
Nechte pokožku přirozeně fungovat bez dalších kosmetických přípravků jednu až dvě hodiny a poté si připravte papírový či cigaretový papírek. Osobně mě k tomuto testu vyhovuje více cigaretový než papírový kapesník - u tohoto si nechte pouze jednu vrstvu.
Normální pleť:
Pokud je kapesník mastný jen slabě a to v T-zóně máte normální pleť, tedy ideál. Péče o ní je nejjednodušší, stáčí se o ní klasicky starat bez doplňovacích kosmetických produktů jako je maska a peeling. Nemá viditelné póry a je i bez líčení téměř dokonalá.
Mastná pleť:
Ubrousek celý promaštěný na všech oblastech znamená mastnou pleť. Ta dokáže v mládí potrápit pupínky, ale v dospělosti potěšit obličejem bez vrásek. Je totiž nejvíce odolná proti stárnutím. Péče o ní je složitá především díky neustálému maštění během dne a stékáním korektoru na zakrytí pupínku. Pokud nemáte u sebe pudr a přesto se během dne začala vaše pleť lesknout použijte papírový či cigaretový papírek na místa kde je potřeba. Maz do sebe vsáknou a vy může být déle krásná.
Smíšená pleť:
Jestliže se pouze v oblastech T-zóny objevilo silné zamaštění kapesníku, jedná se o smíšenou pleť. Tento typ pleti má většina žen a péče o ní bohužel není nejjednodušší. Kosmetické přípravky často zkrátka nedokážou skloubit účinky pro mastnou a zároveň suchou či normální pleť. Některé ženy to řeší používáním dvou produktů na určitá místa, i toto je samozřejmě možnost. Pozor byste si měli především na vznik pupínku v mastných oblastech.
Suchá pleť:
Ubrousek bez mazu či dokonce se šupinkami znamená suchou pleť. Je křehká, načervenalá a náchylná k vráskám. V mládí však tyto ženy nemají téměř žádný problém, na pohled je pleť bezchybná. Bohužel není až tak skvělý pocit jí nosit, protože je velmi citlivá. Naprosto tabu jsou pleťové vody s alkoholem a peelingy, naopak byste měli mít vždy po ruce hydratační krém.
Snad jsem Vám trošku pomohla s příběhem o pleti, jestli chcete vědět více, nebojte se zeptat, vše, co je tu napsané je okopírované z knihy Zdravá krása,

Vaše Ell*
Jak na bílé zuby (-BEZ CHEMIE-)

9. března 2014 v 18:52 | Ell |  Beauty
Ahoj holky,
určitě každá z Vás někdy přemýšlela nad tím, jak mít zdravější, popřípadě bělejší zuby? Mám tu pro Vás jeden trik, který rozhodně zabírá a je ze surovin, které určitě máte doma.. :)

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

- Jedlou sodu
- Citron / Citronovou šťávu

POSTUP

Do misky si připravte jednu kávovou lžičku sody

Přikapejte do misky šťávu z 1/2 citronu

Výsledek: Pěna, kterou naberete kartáčkem a krouživými pohyby masírujete a čistíte zuby

MALÉ TIPY

- pokud máte zuby stále zažloutlé, vyměňte pastu, co si budeme povídat, je veliký rozdíl mezi pastou, která stojí 10,-Kč a jinou, která stojí 50,-Kč.. :)
- když si čistíte zuby, měli byste si je čistit krouživými pohyby, které zaručí 80% účinnost čistění.
- kartáček vyměňujte každý měsíc, protože začne být drsný a nebo naopak se rozpadne

Mějte se krásně, Vaše Ell*