Prosinec 2013

Šťastný nový rok 2014

31. prosince 2013 v 20:45 | Ell


Hair

31. prosince 2013 v 15:47 | Ell

Jak pečovat o vlasy + tipy na roztřepené konečky

30. prosince 2013 v 12:07 | Ell |  Péče o vlasy
Blond hair
Snad každá dívka či žena sní od dokonalých vlasech, které jsou plny zdraví, lesku a samozřejmě mají 0% roztřepených konečků. S tím ti teď můžu pomoct!
Stačí následovat pár rad a tvé vlasy budou skvěle zdravé a plné života.

Tento postup zkus udělat 2x týdně po dobu jednoho měsíce a budeš překvapená, jaké to má výsledky.

Začněme tedy úplně od začátku - před umýváním vlasů je dost důležité vlasy vykartáčovat - neboj se toho, může ti to zabrat i nějakou tu minutu. Tím totiž všechny nečistoty od laků, tužidel a podobných přípravků vlasy zbavíš.

Poté je na řadě umývání - voda by měla mít něco okolo 35-40°C - přibližná teplota vašeho těla. Když vlasy budete umývat vařící vodou, prokrvuje se pokožka hlavy a vlasy se více mastí. Pokud studenou až ledovou, nejen, že dostanete rýmu, ale vlasy se tak dobře neumyjí. Splachovování vlasů by mělo trvat cca 1-3 minuty - podle potřeby.

Šamponování je věc každého jiná. Na vlasy dlouhé po ramena a po prsa vystačí jenom množství šampónu odpovídající 1/2 vlašského ořechu. - Jenom toto množství stačí na umytí všech vlasů. Šampón se nejprve nanáší na kořínky vlasů, a to tak, že šampón ve dlaních rozetřete a vmasírujete !!JEMNÝMI!! pohyby do pokožky hlavy. Poté pokračujete po směru růstu vlasů (od zhora - dolů). Potom vlasy jemně třete ve dlaních a odstraňujte z nich špínu. Pokud znáte princip dělání vanilkových rohlíčků, tak přesně tak vlasy roztírejte ve dlaních. Šampónování by mělo zabrat zhruba 3-5 minut.

Tak a teď vlasy důkladně promyjte, nezapomínejme na opravdu perfektní umytí - zbytky šampónu mohou způsobit mastnotu vlasů. Když už je vlas umytý, poznáte to tak, že celé vlasy najedou dostanou hrubou texturu.

Na řadě je kondicionér nebo maska. Velký tip je, si po umytí vlasů šampónem vlasy vysušit ručníkem - zamezíte tím splavení masky nebo kondicionéru z vlasů. Kondicionér by měl odpovídat zhruba stejnému množství jako šampón, ale s tím rozdílem, že kondicionér masírujeme jenom do spodní poloviny hlavy a to hlavně ke konečkům. Opět masírujte jakoby jste válely vanilkové rohlíčky. Maska nebo kondicionér by na hlavě měl zůstat asi 5-10 minut - podle potřeby roztřepených konečků.

Po masce nebo kondicionéru vlasy opět umyjte a vysušte. Tak a to by bylo k umývání vlasů, poďme se vrhnout na péči o roztřepené konečky.


TIPY na péči o roztřepené konečky

1. Po umytí vlasů naneste do vlhkých konečků olej - v této době můžeš najít tyto zázraky v drogeriích, koukni se na nejlepší oleje ;-)
Alterna Bamboo Smooth Kendi Oilorofluido oil sahara - Google Search Fitness recipes: coconut oil is a great all-in-one. It's an anti-inflammatory, anti-microbial, anti-fungal & anti-viral.

2. Před vyfoukání fénem nebo difuzérem naneste do konců vlasů vlasové mléko

3. Před žehlením nebo kulmováním vlasy uhlaďte speciálními spreji na úpravu teplem


Snad jsem Vám trochu pomohla, děkuji :)

Ell*

Cook

30. prosince 2013 v 10:45 | Ell


Nápady na vylepšení pokoje | DIY

29. prosince 2013 v 21:02 | Ell |  DIY
Ahoj, jak jste si užili svátky? :) Každopádně i když Vánoce skončily, můžeme si udělyt zimní ňuňatou výzdobu :)

Must have: Winter 2013

9. prosince 2013 v 14:01 | Ell |  LIFE

1) Krásný teplý svetr - součást každého šatníku, pokud k tomu chcete vypadat chic - kupte si nějaký s Vánočními nebo ziímními vzory. (Takko, CA, New Yorker)
2) Čepice, která zahřeje? Super nápad, co třeba si vybrat nějakou se zimními vzory, budete -in a zahřejete své uši. (Tally Weil, Takko, CA, New Yorker, HM)
3) Válenky, ach ty válenky. Součást každého šatníku by kromě pohodlného oblečení také pohodlné boty, budete v pohodlí a teplíčku zatímco vypadáte skvěle.. (Baťa, Deichmann, Urban,..)
4) A co třeba do pokojíčku? Určitě nezapomeňte, vyzdobit si postel je základ Vašeho pokoje. Takovéto polštářky néjen krásně vypadají, dokonce se na nich i dobře spí :) (Nanu Nana, Ikea)
5) Pohodlné a teplé džíny - láska na celý život. Tyto džíny jsou podšité teplými vrstvami, je to super část outfitu a zahřejete se jako v tepláčkách. (Takko, CA, New Yorker, FF)
6) Co uklidní po namáhavém dni? Sprcha! A pokud chcete uklidnit a potěšit Vaše smysly, vemte k tomu voňavej sprcháč! (DM, Teta, TDrogery)
7) Že se šaty a zima k sobě nehodí? Blbost!! Nejlepší kombinace! Tyto šaty mají zajímavé teplé vzory - tak proč ne? (mode.de)
8) Kabelka do školy nemusí být pouze sportovní, zkuste i tyto, budete vypadat krásně! (Daking)
9) Hodinky s černou a zlatou barvou působí elegantně, odhoťte sportovky a připněte si tyto! (Marco, Zara, New Yorker)
10) Teplé a krásně kozačky... Součást každé zimy, koukněte se i na ty na klínku nebo podpatku! (Deichmann, Baťa, ..)
11) K teplákům i teplé tričko na tzv. LAZY DAYS! Super, super a jednoznačně super! (House, Takko, CA, FF, HM)
12) Kabát zahřeje, kryje Vám i hýždě, čímž zmenčuje možnosti nachadnutí, Nemusíte mít kabát za pár tisíc, abyste zazářili :) (Takko, CA, HM, FF, Kara, ZARA)
13) Co dodat k lakům a zimě? Určitě extravagantní barvy! Ou yes! To je ono! (Nars, drogerie,..)
14) A k lakům i rtěnku! (Nars, drogerie, DM,..)
15) Parfém? ANO! Co zkusit novinku od Katy Perry? Najdete ji skoro ve všech větších drogerií a parfumérií (Fann, Sephora,..)

Máte něco ze seznamu? Určitě to vyzkoušejte, :)


Ell*